КОНКУРС ЗА ДИКТОВКИ - 2026 г.
01.06.2026г.
Това е дългогодишна образователна кампания на Института за български език „Проф. Любомир Андрейчин“ към Българската академия на науките (БАН), провеждаща се традиционно около 24 май. Нейната основна цел е да насърчи грамотността сред ученици, родители и възрастни чрез писане на кратки диктовки. Учениците участват не само за да проверят знанията си за българския правопис и пунктуация, а и за да засвидетелстват почитта си към българската просвета и култура, към българските учители, учени, просветители и дейци на културата.