Тържествено отбелязване на 24 май в ОУ „Васил Левски“ с. Литаково
По повод празника ученици и учители представиха празнична тематична програма, изпълнена с много вълнение, песни, стихове и празнично настроение. Присъстващите отдадоха заслужена почит към делото на светите братя Кирил и Методий и към значението на българската писменост, просвета и духовност за целия славянски свят.
Сред официалните гости на тържеството бяха г-н Адриан Ангелов – гл. експерт "Етнически и
демографски въпроси“ към община Ботевград , г-н Пешо Младенов – кмет на с. Литаково, бивши директори, учители и родители.
Директорът на училището г-жа Нина Дюлгерска поздрави учениците, учителите и гостите по случай празника, като изрази благодарност към всички, които с труд, всеотдайност и любов към знанието допринасят за развитието и утвърждаването на училището.
По време на тържеството бяха връчени грамоти на отличени ученици от всички класове за постигнати успехи, старание и активно участие в училищния живот.
С почетната грамота „Учител на годината“ бе удостоена г-жа Веселка Стефанова за доказан висок професионализъм, издигане авторитета на училището и постигнати отлични резултати в учебно-възпитателния процес.
След тържествената част всички присъстващи се включиха в организиран кетъринг, осигурен по проект „Родителят – активен партньор в училищния живот“, финансиран от Център за образователна интеграция на децата и учениците от етническите малцинства. Гостите имаха възможност да споделят празничното настроение в приятна и уютна атмосфера.
Празникът премина в дух на родолюбие, уважение към знанието и гордост от българската азбука и култура, оставяйки незабравими емоции у всички присъстващи.