Вълшебен „Празник на буквите“ в I клас: „Аз вече мога да чета и пиша!“
Сред стилна и вдъхновяваща украса, класната стая се превърна в истинска сцена на знанието. С трепет, грейнали усмивки и искрено вълнение малките ученици демонстрираха пред своите гости, че вече са грамотни. Те рецитираха стихчета с увереност, пяха весели песни и показаха, че буквите вече са техни верни приятели. Всяко дете блестеше със своя талант, старание и неподправена детска радост.
На празника присъстваха г-н Адриан Ангелов – главен експерт „Етнически и демографски въпроси“ към Община Ботевград, учители и родители. Всички те бяха обединени от възхищението си към децата и гордостта от техните постижения.
Грамотите „Аз вече мога да чета и пиша“ и подаръците бяха тържествено връчени от директора на училището – г-жа Н. Дюлгерска. Тя поздрави малките ученици за техния труд и им пожела никога да не угасва жаждата им за знания, а книгите да бъдат техни верни приятели през целия им живот.
Празникът завърши с много усмивки, снимки за спомен и заслужена радост. Вече грамотни и уверени, нашите първокласници продължават смело напред към нови знания и открития.
Честит празник, скъпи първокласници!
Дейността е реализирана по проект „Родителят – активен партньор в училищния живот“, финансиран от Център за образователна интеграция на децата и учениците от етническите малцинства.