„Природата не е наследство от нашите предци, а заем от нашите деца“
Специални гости на събитието бяха директорът на училището г-жа Н. Дюлгерска, както и дългогодишният дарител на растения за училището – ландшафтният архитект Цветелина Цачева от фирма „Цикас“, заедно със своите помощници. Сред присъстващите бяха още г-жа Първанова и г-жа Стойчовска.
С предварително подготвени проекти, танци, песни, сценка и стихове учениците отправиха своето послание за по-отговорно отношение към природата.
С подкрепата на много родители, които също споделиха вълнението на децата, бяха засадени дарените растения. Учениците пирографираха табелки с имената на растенията, изработиха рисунки с послания и написаха своите обещания към Земята.
Горди сме с положения труд и с мисълта за утрешния ден. Благодарим на всички съмишленици в опазването на нашия общ дом – Земята!
Дейността е реализирана по проект „Родителят – активен партньор в училищния живот“ към Център за образователна интеграция на децата и учениците от етническите малцинства.